Automatinių pilnas tepalo keitimas


Filtras
 • automatinių dėžių tepalų keitimas atliekamas sekančiai:
 • Nuimamas pavarų dėžės karteris ir išleidžiami seni atidirbti tepalai;
 • Pilnai išpumpuojami likę seni tepalai, kurie neišbėga nuėmus karterį.

Pastaba:

 1. Keičiant tepalus standartiniu būdu iš pavarų dėžės išbėga tik nuo 30 – 50 % seno tepalo. Standartinė tepalo keitimo procedūra neužtikrina gero tolesnio automatinės pavarų dėžės darbo, kadangi per daug pavarų dėžėje lieka seno atidirbto tepalo.
 2. Mūsų autoservise atliekamas pilnas automatinių pavarų dėžių tepalų keitimas. Mes papildomomis priemonėmis pašaliname seno tepalo likutį ir pakeičiame visą seno tepalo kiekį šviežiu tepalu.

Tekstas

Pavarų dėžės karteryje esantis magnetas surenka visas dėžėje esančias šiukšles

 • Nuimtas automatinės pavarų dėžės karteris apžiūrimas ir išvalomas;
 • Pagal esančių metalo šiukšlių kiekį karteryje ir ant magneto galima dalinai spręsti apie pavarų dėžės būklę;
 • Metalo šiukšlių pavarų dėžės karteryje neturi būti, jei vis tik šiukšlių yra, tai jau signalas, kad pavarų dėžėje dėl tepimo trūkumo, prasidėjęs detalių dilimas;

Nuvalomi nuo karterio senos tarpinės likučiai

Nuvalomi nuo karterio senos tarpinės likučiai

 • Nuvaloma senos tarpinės likutis;
 • Išplaunamas karteris;
 • Išvalomas magnetas;

Išvalytas greičių dėžės karteris ir užneštas hermetikas

Išvalytas greičių dėžės karteris ir užneštas hermetikas

 • Užnešamas ant karterio “hermetikas“;
 • Daugumoje pavarų dėžių vietoj karterio tarpinės naudojamas “hermetikas“;
 • “Hermetikas“ yra kur kas patikimesnis sandarintojas už tarpinę todėl, kad karteriai dažnai būna deformuoti, o tarpinė gerai sandarina tik idealiai lygius paviršius;
 • “Hermetikas “ gerai užpildo visus karterio nelygumus ir pilnai užsandarina tepalo prasiskverbimus;

Įdėtas naujas automatinės pavarų dėžės filtras

Įdėtas naujas automatinės pavarų dėžės filtras

 • Nuvalomas nuo pavarų dėžės tepalo likutis;
 • Atliekamas reikiamų vietų nuriebalinimas;
 • Pakeičiamas naujas filtras;

Prisuktas greičių dėžės karteris

Prisuktas greičių dėžės karteris

 • Uždedamas ir priveržiamas pavarų dėžės karteris;
 • Patikrinamas karterio hermetiškumas;
 • Supilami reikiami tepalai.

Daugiau apie tai skaitykite čia:

 

Dažnai pasitaikantys klausimai:

1. Kas kiek kilometrų reikia atlikti  automatinių dėžių tepalų keitimą.

 • Automatinės pavarų dėžės tepalą reikia keisti priklausomai nuo dėžės tipo, nuvažiavus skirtingą kilometražą. Pvz., jei jūsų automatinė pavarų dėžė turi laipsninį perjungimą(Trip tronic, DSG) šio tipo pavarų dėžei tepalo keitimas rekomenduojamas kas 50 000 – 80 000 km.
  Jei jūsų automobilio pavarų dėžė yra variatorinė (Multitronik) tuomet tepalo keitimas rekomenduojamas kas 30 000 – 50 000 km.

2. Ar gali sugesti pavarų dėžė po tepalo keitimo?

 • Jūsų pavarų dėžė po teisingai atlikto tepalo keitimo sugesti negali.

3. Yra tekę girdėti, kad atlikus automatinių dėžių tepalų keitimą po šio keitimo sugesdavo pavarų dėžės. Kodėl taip kartais nutinka?

 • Tai gali nutikti dėl keletos priežaščių. Galėjo atsitikti taip, kad esant pavarų dėžės gedimui jūs keitėte tepalus tikėdamiesi, kad pakeitus tepalą gedimas dings. Tačiau jei jau mechanikoję atsirado gedimas jis toliau progresuoja tik į blogesnę pusę. Nesvarbu tokiai pavarų dėžei ar jūs keisite tepalą ar ne ji vistiek suges.
 • Dar viena priežastis gali būti, kad keitimo metu buvo taupoma geram kokybiškam tepalui ir buvo pasirinkti pigesni pusiau sintetiniai tepalai. Taupant tokiu būdu galima sutaupyti apie 30 – 60 eur. Tačiau šis sutaupymas dažniausiai būna trumpalaikis, nes po to tenka nuvažiavus keletą tūkstančių km. kelias dešimtis kartų brangiau sumokėti už pavarų dėžės remontą.
 • Taip pat dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kai taupumo sumetimais tepalus duodama keisti meistrams, kurie supratimo apie pavarų dėžes visiškai neturi. Po tokių keitimų pasekmės būna neprognozuojamos. Tie meistrai kurie moka keisti variklio tepalus, tikrai dar nereiškia, kad jie laisvai gali tai daryti pavarų dėžėse. Pavarų dėžės keitimo procedūros yra ženkliai sudėtingesnės ir reikalauja papildomų žinių kaip tai teisingai atlikti.

276 komentarai

 1. Vidmantas sakė:

  Sveiki noriu paklausti kas kiek kkm reikia keisti tepala APD Triptronik A6 2003 2,5tdi 132Kw ir kiek litru tepalo reiketu nepilnam keitimui?

  Patinka

 2. Algirdas sakė:

  Laba diena, Turiu automobili Audi a6 4f 2007m. Su automatine pavaru deze, 7 begiu. automobilis bus LT siu metu kovo men. su melu noru uzsukciau i jusu servisa. Palikote ispúdi kaip atsizvelgiate i klientu klausimus. Tik kamuoja mane keli klausimai?! Kiek tai atsieis? Kiek tai uzimtu laiko? ir ar reik tartis del tikslios datos?

  Patinka

  • Kaina yra skaičiuojamas dydis, po to kai išdefektuojama dėžė ir susumuojama sugedusiu detalių bei darbų kaina.
   Pirmiausiai pasitikrinsim jūsų automobilio dėžę. Nevisais atvejais būna taip baisu kaip įsivaizduoja klientas.
   Laiką suderinsim, kuomet reikės stengiamės dirbti, o ne eiles sudarinėti 😉

   Patinka

 3. Marius sakė:

  Sveiki, vaziuojant ramiai 120km/h pulsuoja apsukos, vw cross touran 2009 dsg 7 begiu.

  Patinka

 4. Augis sakė:

  Sveiki,, citroenas c5 2009 apd aisin am6 prasidejo toks dalykas sustojus laikant ant stabdzio vistiek velka ir uzgesta variklis.Vaziuojant viskas puikei veikia Kas galetu buti? Aciu

  Patinka

 5. Algirdas sakė:

  Sveiki kiek kainuotu pilnas multitronic dezes tepalo pakeitimas ir isvalymas audi a4 b8 2tdi 105kw ?

  Patinka

 6. andrius sakė:

  Sveiki tauraui kas kiek km dezeja keiciasi tepalai 2006 DSG

  Patinka

 7. Romas sakė:

  Sveiki,norejau paklausti,audi a8 4,2 96 metu,beda su automatu kai perjungia begi jauciasi smugis.kartais buvo net taip kad uzvedus ant karsto varikli ijngus d nevaziuoja kol nesukeli apsuku iki 3k.deze is apacios slapoka,itariu kad joje mazai tepalo,kiek kainuotu jo pakeitimas?ir jei tai nepadetu idomu kiek kainuotu kitos dezes pakeitimas uz darba?aciu

  Patinka

 8. Tomas sakė:

  Deze salta veikia puikiai kai masina pasilusi pradeda nejungineti pavaru ar tai reiskia jog reikia keist deze?

  Patinka

 9. Aurimas sakė:

  Sveiki. Norejau paklausti kiek kainuotu pakeisti tepalus automatines greiciu dezes AUDI A6 2006 3.0 Tdi 165kw. Quattro. Ir kas kiek km reikia keisti?

  Patinka

 10. Kornelijus sakė:

  Sveiki, turiu bmw 530 e39 dyzelis, automatinė greičių dėžė nedirba labai sklandžiai kaip norėtūsi : ypač šalta bėgius jungia per staigiai arba su tokiu užtesimu. Pastebėjau kad dėžė apsitepalavus. Toks dėžės nekokybiškas darbas gali būti tepalų trūkumas? Tepalų dar nekeičiau nes pirkau neseniai. Norėčiau sužinot pilną dėžės tepalų pakeitimo kainą ir jeigu dėžė leidžia tepalą ar jūs tuo pačiu pašalintumėte gedimą?

  Patinka

 11. Linas sakė:

  Sveiki.Noreciau paklausti,kiek tepalo pilasi i APD,audi A6 2002 114kw?Ir kiek mazdaug kainuotu jo pakeitimas.Aciu.

  Patinka

 12. Vytas sakė:

  sveiki,noriu paklaust specialistu,turiu audi a4 2010 2.0 tdi 105kw multitronic.km 74000(Tikras). ar reikia jau keist dezes tepalus.ir kas kiek km sitam auto reikia keist.

  Patinka

 13. Audi a4 multitronic sakė:

  Sveiki, audi a4, 2006m. dyzelis, 2.0litrai, 103kw. multitronic greiciu deze. Letai spaudziat gaza nuo 50 iki 70km/h atsiranda drebulys automobilio, bet nevisada. Kartais variklis dirba su permusimais nedideliais, kartais viskas gerai, itarimas kyla del purkstuku, ar purkstukai itakoja greiciu dezes darba?

  Patinka

 14. Pipirasss sakė:

  Sveiki, noriu paklausti kaip i deze ipilti tepala, nerandu nei matuokles nei pro kur ipilti, tik varztas isleidimui.. Audi a4 b8 2.0d 105 kw (automatine) 2008m

  Patinka

 15. Zilvimas sakė:

  Sveiki, vw phaeton 2006 metu, 3tdi, 165kw, kiek kainuotu greiciu dezes tepalai ir keitimas? ir kaip su tais filtrais jos, keiciasi ar ne?

  Patinka

 16. Marijus sakė:

  Aciu uz atsakyma

  Patinka

 17. Justas sakė:

  Sveiki, klausimas del Audi A4, 2002m. Multitronic greičio dėžes. Vasara veikia be priekaištų, kai oras šaltesnis (-5 ir daugiau) važiuojant pavaros persijunginėja prie žymiai aukštesnių apsukų. Ar tai normalu ( suprantama nuo temperatūros tepalo klampa kinta), ar bėda dėl tepalo ( galbūt neteko savo savybių)? Kiek kainuotų tepalo keitimas?

  Patinka

 18. arvydas sakė:

  sveiki kokia kaina butu pakeisti greiciu dezes tepalus Audi A5 quttro 2.0tdi 177 2013metu s-tronic

  Patinka

 19. Paulius sakė:

  Sveiki,
  Lexus is250c 2010m 2,5L 153kw benzininis variklis, 6 pavarų hidrotransformatorius. Oficialai porina, kad dėžė neaptarnaujama, o kaip gi iš tikrųjų? Jeigu keičiami tepaliukai, tai kas kiek km tai daryti ir kiek kainuoja. Ar suteikiate garantiją, pvz kokiems 10 000 km, kad persijungiant pavaroms neatsiras trūkčiojimai ir pan. Ačiū

  Patinka

  • dėžės visos yra aptarnaujamos.
   Garantijos suteikiamos dėžes remontuojant, o ne joms keičiant tepalą.
   Kai varikliui pakeičiat tepalą ar yra suteikiama garantija 10 000 km kad nenutruks diržas, ar neatsiras kitas dėl ridos gedimas?

   Garantija suteikiama darbui, kad viskas padaryta gerai niekur niekas nebega ir t.t.

   Patinka

 20. Marijus sakė:

  Sveiki, norejau paklausti ford galaxy 2004metu automatine greiciu deze kiek pilasi tepalo

  Patinka

 21. itroubl3 sakė:

  Sveiki, kiek kainuotų BMW e39 530D 2002m. pilnas teplalo keitimas kartu su tepalais ir tarpine. (pas mane leidžia truputį tepalus, manau per dėžės karterio tarpinę)

  Patinka

 22. Edvinas sakė:

  Sveiki, kiek kainuotų e39 530D 2001m. pilnas teplao keitimas kartu su tarpine ir tepalais, (nes per greičių dėžės karterio tarpinę truputį leidžia tepalą).

  Patinka

 23. As sakė:

  Kokia butu tepalu keitimo kaina iskaitant tepalus ir filtra. Bmw e60 520i 6 pavaru automatiniai dezei? Mane domina pilna kaina su viskuo…

  Patinka

 24. Daiva sakė:

  Sveiki, isigijau Toyota Prius (hybrid) 2010m.ar reikia keisti automatines pavaru dezes tepalus? Jei taip, tai kas kiek km? Aciu.

  Patinka

 25. sgs sakė:

  Klokit viska apie Prius 2010 tepalo keitima. Aciu.

  Patinka

 26. egidijus sakė:

  kiek telpa tepalo greiciu dezeje ir kartu pusleje mercedes cls 320 diesel 7g tronic

  Patinka

 27. zilvinas sakė:

  Sveiki.toyota auris 2007m 1.6 benzinas mmt pusiau automatas.kas kiek km sitai dezei keiciamas tepalas?ir kokia kaina pas jus butu?dekui

  Patinka

 28. Valdas sakė:

  Sveiki, Opel Astra 2001m. 1.6 l. 74 kw automatui noriu pakeisti tepalus, nežinau ar filtras keičiamas, noriu žinoti ar jūs galite atlikti keitimą ir kokia kaina? Dėkoju.

  Patinka

  • Šiai dėžei filtras keičiamas tik remonto metu.
   Kaina pilno keitimo 60 eur dalinio 40 eur abiem atvejais plius medziagos.

   Patinka

   • Valdas Grinkevičius sakė:

    Mane domina kaina pilno keitimo su medžiagomis.

    2016 m. birželio 5 d. 11:25, “Autoservisas Aukščiausia Pavara“ rašė:

    > Aukščiausia Pavara commented: “Šiai dėžei filtras keičiamas tik remonto > metu. Kaina pilno keitimo 60 eur dalinio 40 eur abiem atvejais plius > medziagos.“ >

    Patinka

   • Kiek manote pas jus bus pagal jūsų dėžės būklę sunaudota tepalo?

    Patinka

 29. Ieva sakė:

  Įsigijau automobilį Audi A6 TDI 2.00. Kada reikia keisti tepalus, kaip tai pažiūrėti, ar rodo? Kokie tepalai? Ir kiek tai kainuotų?

  Patinka

 30. Dovydas sakė:

  Sveiki, turiu BMW 325. 85kw 1993 metų automatinė, norėčiau paklausti kurioje vietoje tiksliai joje keičiasi greičio dėžės tepalai?

  Patinka

 31. Vitolis sakė:

  Opel Omega 1996 V6 2,5, benzinas. Dėžės tepalai nekeisti bent penkeri metai(pravažiuota apie 80.000), tačiau automatas dirba be priekaištų. Ar pakeisite tepalus pamainos laiku, esu ne vietinis.
  Ačiū.

  Patinka

 32. arvydas sakė:

  labas,turiu audi 07 metu su 01J automatine 7 laipsniu pavaru deze.pradejo leisti keista garsa, butu panasiai kaip snypstimas.kai spaudi akseleratoriaus pedala, kai susyla tas garsas beveik dingsta. kas tai galetu buti.aciu.

  Patinka

 33. seat sakė:

  Seat altea DSG6 tepalu pakeitimo su filtrais ir tepalu kaina?

  Patinka

 34. zilvinas sakė:

  Sveiki. Bmw 7.30d 2010m.kas kiek kilometru reikia keisti tapala sio modelio pavaru dezei?dekui

  Patinka

 35. girdrius sakė:

  Sveiki kiek kainuotu automatines greiciu dezes tepalo pakeitimas volvo v70 2007m 2.4 136kw noriu daryti pilna keitima ir dar idomu kaip jus keiciat ar isimat greiciu deze ja isvalot ir tadar supelate tepala ar kitaip?

  Patinka

 36. Rolandas sakė:

  Sveiki nupirkau audi a6 c6 2007 m 2.0 tdi 103 kw su automatine pavaru deze noreciau pakeisti tepalus nes nezinia kada kas keite kiek man tai kainuotu. Aciu uz atsakima.

  Patinka

 37. Deividas sakė:

  Laba diena. Automobilis Audi A6 (c6) 2005, 2.4 v6 benzinas, automatine pavaru deze. Auto isigijau pries kelias dienas, automatine pavaru deze veikia puikiai, taciau noreciau pas Jus pasikeisti pavaru dezes tepala ir ko reikia keiciant dezes tepala, tai tikriausiai ir filtra. Norejau paklausti kokie viso sito butu kastai su medziagom ir darbais bei ar sitai pavaru dezei reikia keisti kartu ir karteri dezes?

  Patinka

 38. kestutis sakė:

  Laba diena.
  volvo s70 1997m. 2,5L automatas. važiuojant didesniu kaip 120 km/h , užsidega lemputė kad buciau ijunges winter rezima arba trecia pavara, spaudziu akceleratoriaus pedala, o masina vos rieda, Įtariu kad gal dėžė perkaista.

  Patinka

 39. Remigijus sakė:

  Noreciau pakeisti tepalus automatineje greiciu dezeje opel signum 2,2 dti 2003m. Kiek tai kainuotu? Ar reikia uzsirasyti i eile?

  Patinka

 40. Danas sakė:

  Laba diena,
  noriu pasiteirauti renault megane 1997m. 1.6 benzinas automatas. Sugedo automatine greiciu deze tad keiciu kita deze. Deze AD4-013. sakykite kaip sioje dezeje tikrinti tepalo lygi?kiek turetu itilpti tepalo ir koki tepala pirkti?

  Patinka

 41. cls sakė:

  SVEIKI,
  Persijungiant begiams 2,3 pavara jauciama vibracija.siaip jungia svelniai,nemusa,tapalo praeitas savininkas ir as nekeitem.Gal jau laikas pasikeisti.Automobilis mercedes cls.2007m.Kiek paimsite uz si darba,ar tepala ir filtrus savo atsivezti?aciu.

  Patinka

 42. Marius sakė:

  laba diena volvo s60 d3 automatine pavaru deze jungent adbuline jaucesi toks kirtimas,ir pradedant vaziuoti y prieki jauciasi grubiau kaip junginejasi kelios pirmos pavaros,auto 2011 metu,kas galetu buti aciu

  Patinka

 43. Aurimas sakė:

  Labs vakaras,
  Turiu Toyota Aventis, 2007 m. Liko 500-600 km. iki kas 60 000 (būtent tokiu periodiškumu buvo atliekami pavarų dėžės tepalų keitimai) tepalų keitimo, tačiau šiandiena pastebėjau, kad pradėjus važiuoti antra ir paskesnės pavaros persijungia ne ties 2000 apsukom bet iki to momento kol atleidžiu greičio pedalą (pasitaiko kad apsukos pakyla iki 3000-4000) ir savaime nepersijungia.
  Man kilo klausimų ar tai galėjo įtakoti artėjantis tepalų keitimas? Ar verta keisti tepalus esant tokiai situacijai kai nesistemiškai persijungia pavaros?

  Patinka

 44. Jurgita sakė:

  Sveiki turiu Opel Astra 1.8 benzas automatas! Non kas atsitiko isijungus 4 pavarai pavaros nebesijungineja? Jei sustoju prie sviesaforo tenka pradėti važiuoti 4? Ar gali buti tepalai?

  Patinka

 45. edgaras sakė:

  sveiki audi a4 b7 20 labai musa per R pavara sudreba visas variklis ir pradejo drebint kai uzkaista matora aciu

  Patinka

 46. Mantas sakė:

  Laba diena vairuoju audi a4 b5 dyzelis su kiek girdejau gan nesudetinga 4 begiu automatine greiciu deze, ir manau kad laikas butu pakeisti tepalus, galima butu suzinoti kiek tai man kainuotu ir kiek laiko uztruktu?
  Audi a4 b5 1999m dyzelis

  Patinka

 47. Gintas sakė:

  Laba diena.
  Renault Scenic I 2002 m. 2,0L automatas. Nuvažiavus 400-500 šimtus km arba važiuojant didesniu kaip 120 km/h , užsidega automatinės dėžės lemputė ir persijungia į trečią, žemesnę pavarą. Sustoju ir išjungiu variklį. Vėl užvedu ir važiuoju toliau. Neviršijus 100 km/h dėžė veikia gerai. Įtariu kad gal dėžė perkaista? Jaučiu kvapą.
  Gal galite patarti ką daryti? Tepalus keičiau prieš 40 000 km. Ką supylė nežinau.
  Dėkoju už atsakymą.

  Patinka

 48. marius sakė:

  Sveiki!norejau paklausti kur gali dingti tepalas is dezes jei nesimato pratekejimo volvo s60

  Patinka

 49. Tomas sakė:

  Sveiki turiu Rover 75 2.0 benzinas automatine JATCO dežė keičiant pusaši iš dežės išbėgo apie 1L tepalo, po keitimo atrodė kad atsirado trūkčiojimas labai minimalus, (nuvažiuota apie 20km) tad dapylėm tepalo 0.7L,(pilnai sintetinis G 052 180) tik dabar nebeveikia atbulinis begis… ir atsirado toks keistas girgždesys įjungus reversą, Ar galėjo tepalai susiplakti sugadinti? Rover diagnostika klaidu nerodo. Dar buvo atsuktas varštas ir jungiant visas pavaras žiurima ar bega tepalas tai tik ijungus R parbego gal cia problema.. Ar įmanoma kaška padaryti. Iškarto ačiū už pagalba.

  Patinka

 50. Darius sakė:

  Sveiki noriu paklausti kas gali būti BMW 730 su automatine dėže problemos. Šaltam jungiasi gerai pavaros,o kaip pakaista nebeįsijungia begiai. Ir truputi laša tepalas iš greičių dėžės.Ka daryti?

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.