Ar reikia keisti pavarų dėžėse tepalus ?

 

Į šį klausimą galima atsakyti šiek tiek su jumoru.

  • Ar jūs variklyje keičiate tepalus tada, kai jis sugenda? Ar tiesiog praėjus tam tikram laiko tarpui ir kilometražui.
  • Taip pat klausimas kas bus jei aš dėžėje nekeisiu tepalo? Atsakymas tas pats kas bus varikliui, jei jam nekeisim tepalų?
Paskelbta temoje Automatinės dėžės | Pažymėta | Komentarų: 68

Apklausa: Kokio tipo alyvą naudojate savo automobilių varikliuose?

Paskelbta temoje Automatinės dėžės | Pažymėta | Parašykite komentarą

Nepakeisto generatoriaus dirželio pasekmės.

Nepakeisto generatoriaus dirželio pasekmės

Keičiant pagrindinį variklio diržą taip pat labai svarbu nepamiršti pasikeisti ir generatoriaus diržą, bei įtempėjus.  Šioje situacijoje automobiliui buvo pakeistas pagrindinis variklio diržas tačiau taupumo sumetimais generatoriaus diržas buvo paliktas senas nes jis tuo metu, kai buvo keičiamas pagrindinis diržas dar buvo “geras“.

Reikėtų nepamiršti, kad pagrindinis variklio diržas keičiamas apytiksliai po       100 000km. todėl normalu, kad vairuotojas kiekviena dieną nekilnoja variklio dangčio ir netikrina generatoriaus dirželio, bei kitų diržų būklės. Todėl ir įvyko šis gedimas, nes buvo pasirinkta sutaupyti apie 100 eur. tiek grubiai būtų kainavęs generatoriaus diržas ir automatinis įtempėjas.

Nepakeisto generatoriaus dirželio pasekmės. Pagrindinis variklio diržas

1 pav., pagrindinis variklio diržas

Skaitykite toliau

Paskelbta temoje Varikliai | Pažymėta , | Komentarų: 7

Dyzelinis kuras į variklį tiekiamas per 4-turias kuro įpurškimo fazes

Čia matome kaip dirbant varikliui “common rail“ sistemoje kuro įpurškimo norma dalijama į keturias kuro įpurškimo fazes vienam darbiniam taktui.

Paskelbta temoje Dyzelinės kuro sistemos | Pažymėta , , | Komentarų: 2

Šiek tiek apie variklių sudedamąsias dalis.

Svaistikliai

1 pav. Švaistikliai

Švaistiklis (1 pav.) jungia stūmoklį su alkūniniu velenu ir perduoda stūmoklio
jėgą alkūniniam velenui. Švaistiklis darbo metu atlieka sudėtingą judesį
ir jį nuolat veikia didelėse ribose kintančios jėgos, kurios švaistiklio kotą
gniuždo, lenkia, tempia.

Skaitykite toliau

Paskelbta temoje Varikliai | Komentarų: 1

Dyzelinių kuro sistemų užterštumas

Dyzelinių kuro sistemų užterštumas

Dyzelinių kuro sistemų užterštumas

1 pav. Teršalai ęsantys kuro bake

Pakankamai dažnas atvejis, kai susiduriame su dyzelinių automobilių kuro sistemos gedimais. Atrodo turėtų užtekti dyzelinį kurą automobiliui pirkti degalinėje. Tačiau nors ir degalinėse stengiamasi užtikrinti kuro kokybę, bei švarą to nepakanka, kad būtumėte tikri, jog į jūsų kuro baką nepapuolė jokių pašalinių teršalų. Šie teršalai per ilga automobilių eksploatavimo laiką po truputį kaupiasi jūsų automobilio kuro bakuose (1 pav.).

Ką daryti kaip nuo dyzelinių kuro sistemų užterštumo apsisaugoti ?

Skaitykite toliau

Paskelbta temoje Dyzelinės kuro sistemos | Pažymėta , , , | Parašykite komentarą

variklio velenas

Alkūninis velenas priima švaistiklių perduodamą stūmoklių jėgą, paverčia ją sukamuoju judesiu ir perduoda per smagratį transmisijai. Velenų
konstrukciją lemia cilindrų skaičius, jų išdėstymas, cilindrų darbo tvarka. Jie sudaryti iš pagrindinių, skriejiklinių kakliukų, atsvarų, žastų, kuriuose yra alyvos tiekimo kanalai. Alkūninį veleną veikia dinaminės žaibiškai greitai kintančios pagal kryptį ir dydį jėgos. Todėl velenas yra veikiamas sukimo, lenkimo, išcentrinių ir smūginių

Skaitykite toliau

Paskelbta | Paskelbė Aukščiausia Pavara | Komentarų: 19

Pagrindinio diržo keitimas pasižymint diržą markeriu

Štai dar vienas netinkamo pagrindinio diržo keitimo pavyzdys.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Štai kaip nutinka, kai pagrindinį diržą keičiantis meistras skuba, o gal būt neturi tinkamos įrangos šio darbo atlikimui. Žemiau paveikslėlyje parodysim kokia paklaida buvo gauta po tokio pagrindinio diržo keitimo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Raudonomis linijomis pažymėtose vietose matosi, kad paskirstymo velenėlis esantis kairėje pusėje prasuktas šiek tiek kairėn. Pasekmės viso šio netikslumo, buvo tokios, kad variklis dirbdamas laisvais sūkiais užgesdavo. Staigiau startuojant iš pradinės padėties trukdavo galios. Kas keisčiausiai, kad atliekant variklio diagnostiką jokiu klaidų variklio kompiuteris nefiksavo. Ir buvo visiškai neaišku kur ieškoti šios bėdos priežasčių. Automobilyje vairuotojas jau buvo beieškodamas šios bėdos pakeitęs viską ką tik galėjo tačiau visos pakeistos detalės ir atlikti darbai buvo veltui. Dėl to vairuotojas patyrė daug išlaidų.

2008-03-19_195129_cam_holder Atliekant teisingai šį pagrindinio diržo keitimą reikėjo paskirstymo velenėlius fiksuoti štai šiuo įrankiu 3391.

Todėl renkantis specialistus vertėtų pasidomėti ar tikrai jie teisingai atliks šią paslaugą.

Labai dažnai būna, kai paklausi apie specialistus kurie keitė kliento automobiliui pagrindinį diržą, klientas atsako tai kad tie meistrai kuriuos jis pasirinko pastoviai visiems automobiliams keičia pagrindinius diržus. Žmogus dažniausiai, net nepagalvoja, kad net ir tie kurie dažniausiai keičia tuos pagrindinius diržus dirba ne visuomet pakankamai atsakingai, arba neturi tam tinkamų įrankių. Labai dažnas atvejis kai tenka patikrinti dėl įvairių priežasčių, kai su variklių darosi kažkas negerai pagrindinį diržą ir ten randamos būtent šios situacijos kuomet variklio sustatymas atliekamas markerio pagalba.

[Valid RSS]

Paskelbta temoje Varikliai | Pažymėta , | Parašykite komentarą

Stūmoklis ir švaistiklis po hidrosmūgio

Variklis po hidro smūgio

Pravažiavus automobiliu per didelę balą į variklio įsiurbimo sistemą vietoj oro papuolė balos vanduo ir įvyko hidrosmūgis.
Hidrosmūgis variklyje įvyksta tuomet, kai vietoj oro variklio cilindre yra slegiamas skystis. Slegiant skystį skystis neturi kur plėstis ir užkerta variklio stūmoklį cilindre, tačiau variklis ir toliau bando suktis iš inercijos ir tuomet pradeda lūžti silpniausios detalės šioje grandinėje. Pirmiausiai linksta ir lūžta švaistiklis, pažeidžiami stūmokliai cilindrai ir t.t.

Po tokių sulūžimų variklis dažniausiai yra užkertamas.

Paskelbta temoje Varikliai | Pažymėta , | Komentarų: 1

Pradegusi variklio galvutės tarpinė.

Pradegusi variklio galvutės tarpinė.

Pradegusi variklio galvutės tarpinė buvo rasta demontavus variklio galvutę. Atvažiavo automobilis su dideliu aušinimo slėgiu aušinimo sistemoje ir netolygiu variklio darbu. Taip galėjo atsitikti keletą kartų perkaitinus variklį. Po perkaitimų metalo paviršiai įgauna naujus skirtingus įtempimus. Šiuo atveju tai nutiko šiai variklio galvutei po kuria buvo sumontuota ši tarpinė. Po variklio galvutės susikraipymų, sumažėjo tarpinės prispaudimo jėga ir pačioje silpniausioje vietoje įvyko tarpinės pradegimas.

Šalinant šias pasekmes tenka sutvarkyti aušinimo skysčio nuotėkį. Esant aušinimo skysčio nuotėkiui jo trūko aušinimo sistemoje, dėl ko reguliariai įvykdavo variklio perkaitimas.

Paskelbta temoje Varikliai | Pažymėta , | Parašykite komentarą