Ar reikia automatinę pavarų dėžę perjungti į N padėtį trumpam sustojus.


Begiu perjungejas
 • Ar reikia perjungti automatinę dėžę sustojus prie šviesoforo į neutralią padėtį.

 

Šiek tiek paaiškinsime kokie procesai vyksta vyksta automatinėje pavarų dėžėje jai sustojus D ir N padėtyse.

Hiraulinis transformatorius

– Hidraulinis transformatorius

Sustojus automobiliui su įjungta važiavimo padėtimi (drive) automatinė pavarų dėžė ir toliau lieka su įjungta 1 pavara. Automobilis stovi tik dėl hidraulinio transformatoriaus veikimo principo hidraulinės jungties. Hidraulinis transformatorius sudarytas iš dviejų turbinų. Viena turbina (1) mechaniškai tvirtinama prie variklio alkūninio veleno, o kita turbina (2) mechaniškai sujungta su pavarų dėže ir ją suka.

Hidraulinis transformatorius yra pilnai užpildytas hidraulinę alyva, dideliu slėgiu. Tarp turbinų nėra jokio mechaninio sujungimo, jos sukasi nepriklausomai, tačiau tarp jų yra labai mažas atstumas. Besisukant kartu su varikliu turbinai (1) yra pradedama sukti turbina (2).

Trumpam sustojus šis procesas nesustoja ir turbina (1) yra toliau sukama variklio, dirbančio laisvais sūkiais, o turbina (2) sustoja visiškai, nes mes laikome nuspaudę stabdį ir pavarų dėžės dalies turbina(2) fiziškai negali suktis. Esant tokiai situacijai tepalas kuris pilnai užpildęs visą hidro transformatorių po truputį pradeda kaisti. Tačiau hidrao transformatorius paskaičiuotas ir pagamintas taip, kad šis kaitimas yra labai nedidelis todėl automatiniai pavarų dėžei jokio žalos jis nedaro.

Jei trumpam sustoja perjungsime pavarų dėžę į N padėtį bus atjungta visiškai pavarų dėžė nuo variklio, bus visiškai išjungtos visos pavaros ir hidro transformatoriaus turbina (2) suksis laisviau, nes netures papilmos apkrovos, tai reiškia, kad bus šiek tiek lėčiau kaitinamas tepalas. Teoriškai kaip ir atrodo būtų kur kas racionaliau perjungti pavarų dėžę iš D į N padėtį.

Taip pat dar yra vienas labai svarbus dalykas, kurį turime paaiškinti. Tai, kad pavarų dėžei iš D į N persijungti reikalingas tam tikras laikas, kuris priklauso nuo dėžės susidėvėjimo lygio, jis kartais gali trukti net iki 2 – 3 s. Taigi stovint ir pastebėjus, kad jau galima važiuoti, vairuotojas greitai jungtų D padėtį. Po įjungimo į D padėtį praeina tam tikras laikas kol dėžė atlikinėja įjungimo procesą. Vairuotojas pradeda panikuoti, kad mašina padavus gazą nevažiuoja, o kaip tik tuo momentu vyksta pavarų dėžės sujungimas į pirmą pavarą ir jei per daug užspaustas akseleratorius, kaip tik tuo metu gali įvykti pavarų dėžės sugadinimas, nes pats pavojigiausias ir yra pavarų dėžės susijungimo momentas, kaip tik šiuo momentų gali pradėti degti pavarų dėžės frikciniai diskai, arba dėl mechaninio trenksmo gali būti sulaužyta dėžės mechaninė dalis.

Išvada:  Perjunginėti automatinę dėžę iš D į N trumpai sustojus nerekomenduojama, nes kaip tik šio perjungimo momentu netinkamai sureguliuoti variklio sūkiai gali padaryti didelę žalą jūsų automobiliui. Liekant laukti  padėtyje padidėja kuro sąnaudos tačiau jų padidėjimas yra labai neženklus apie 300g/val. 

Dėžę reikia perjungti į N tik stovint užvestu varikliu ilgiau nei 2 min.

 

 

 

154 komentarai

 1. Nerijus sakė:

  Sveiki turiu bmw 5 2011 2.0d automata saltam varikliui ijungus pavara laikant stabzio pedala kad nevaziuotu atrodo kad variklis nori vilkti ir toks kaip drebinimas gaunas tai vyksta kol pasyla sakykim 10 15 min po to sustoji prie sankrizos ar siaip sustoji ir laikai pedala viskas gerai nei tokio drebinimo nera viskas svelniai.aciu

  Patinka

 2. Nerijus sakė:

  Sveiki, Opel zefira 2007 m. Pradėjo sunktis dėžės tepalas ,tiesiog lašą , per išpylimo varšta ir lygio varztali nesunkiai, kiek suprantu su tokia mašina net iki serviso negalima važiuot,ant tralo?

  Patinka

 3. Neringa sakė:

  Laba diena, mano greičių dėžė automatine, kaip įjungiu R raidę, ji vaziuoja , bet kaip įjungiu D raidę, stovi vietoj, ar įmanoma sutvarkyti ir kodėl taip nutiko?

  Patinka

 4. Evaldas sakė:

  Sveiki, jungiant is N i D arba R jauciasi lengvas stuktelejimas, bet ne visada, vaziuojant pavaros jungiasi svelniai, cia gedimas ar taip turi buti? Mercedes E 220d 2017metu.

  Patinka

 5. Deivis sakė:

  Sveiki.Užvedant šalta mašina ant P labai nemaloniai subilda greičiu deže.Ar gali būti dėl to nes yra šiek tiek nuokalnė ir užgesinus mašina ji šiek tiek parieda?
  Ačiū

  Patinka

 6. Ričardas sakė:

  Sveiki,

  2019 VW Tiguan automatas benzinas. 1,5TSI. Perjungiant bėgius iš D į P, iš P į R, iš D į R, girdimas garsus smūgis po varikliu, kartais sutampo automobilį. Diagnostika daryta, mechatronikas pakeistas, klaidų nemeta daugiau. Problema išliko. Gal turite minčių, kas čia per velnias?

  Patinka

 7. Audrius sakė:

  Sveiki
  Kiek ilgai galima stoveti ijungus pavara P? Pvz ziema kai saita,ir yra sildomas automobilis , ar rekomenduotina yra įjungus N pavara ta daryti?
  Aciu

  Patinka

 8. Edvardas Ciparis sakė:

  Sveiki,
  Artėjant prie sankryžos ar šiaip staigiai stabdant iki sustojimo užgesta motoras. Prieš tai kažkiek susipurto automobilis. Jeigu stabdai iš lėto automatas žeminasi bėgius ir paskutinis bėgis toks jausmas,lyg stumteltų/smugiuotų į priekį. Jeigu prieš užgesimą atleidinėji stabdi ir leidi mašinai riedėti šiek tiek, motoras neužgęsta. Užgesta tik tuomet, kai visiškai sustoji. Ir taip būna šaltuoju metų laiku,vasara tokie užgesimai nevykdavo. Ir tas užgesimas būna tik pirmus kelis visiškus sustojimus. Auto yra Audi Q5 2.0tdi 125kw.
  Kokia tai galėtų būtį problema?

  Patinka

 9. Laurynas sakė:

  Sveiki, gal jus man atsakysite, daug visokių gandų girdžiu ir nežinau kuo tikėti. Situacija tokia, automobilis citroen c5 x7 su automatine greičio dėžę? Nusipirkau, ir mąstau ar reikia pakeisti tepalą dėžėje? Vieni sako kol viskas gerai nelysk, kiti keisk. Tai nežinau ką ir daryt.

  Patinka

 10. Algimantas sakė:

  Ford fiesta 2015 1.0 l ecoboost.Dėžė su ta dviguba sausa sankaba DCT250/DPS6.
  1.Ar ta dėžė nėra robotizuota?
  2.Jei pvz žiemą noriu kiek pašildyti variklį,kol nugramdysiu langus,sniegą,ar geriau šildyti N padėtyje,ar P?
  Ačiū,jei atsakysit..

  Patinka

 11. Jolanta sakė:

  Sveiki,
  audi Q5 2.0 125kw, greičių dėžė S tronik. Jungiant D pavarą kartais būna “skaudus“ trenksmas, kartais tik “sutampo“. Važiuojant labai gražiai junginėjasi pavaros. Ar galite pakomentuoti?

  Patinka

  • Reikalinga diagnostika platesniam komentarui. Ši dėžė valdoma kompiuterio ir galimas dalykas, kad tas kompiuteris gali turėti gedimą, ko pasekmės galutinės gali būti labai nelinksmos.

   Patinka

 12. Gintare sakė:

  Sveiki. Mercedes Benz e270 2004m.
  Nepersijunge iš pirmos pavaros. Nei rankiniu būdu nei automatiškai. Tik apsukos kyla o begei nepersijunge.

  Patinka

 13. Renaldas sakė:

  Sveiki, 2011m. 2.0l 125kw B7 Passat, 6 begiu DSG deze, ant laisvu girdimas barskejimas, traskejimas, itariu smagrati. Kokia remonto orientacine kaina?

  Patinka

 14. Justas sakė:

  Sveiki,
  Artėjant prie šviesoforo ar šiai pstaigiai stabdant iki sustojimo užgesta motoras. Prieš tai kažkiek susipurto automobilis. Jeigu stabdai iš lėto automatas žeminasi bėgius ir paskutinis bėgis toks jausmas,lyg stumteltų/smugiuotų į priekį. Jeigu prieš užgesimą atleidinėji stabdi ir leidi mašinai riedėti šiek tiek, motoras neužgęsta. Užgesta tik tuomet, kai visiškai sustoji.
  Kokia tai galėtų būtį problema?

  Patinka

 15. Dainius. sakė:

  Sveiki,
  kada perjungiama pavara Iš D režimo i S. ?
  Ačiū.

  Patinka

 16. Deividas sakė:

  Sveiki, ar sveika perjunginėti pavaras stovinciam, uzgesintam automobiliui? Ir kokios gali but to pasekmes.
  Automatine pavaru deze.

  Patinka

 17. Gintaras sakė:

  Sveiki .as pasikartosiu.sustabzius automobili ant D juntama gan stipri vibracija,pajudejus kai sukyla apsukos viskas dingsta.deze po kapitalinio remonto.ar gali buti dezes problemos?aciu

  Patinka

 18. Rimantas sakė:

  Sveiki,Audi a5,sustojus ir laikant ant D,po geros min.juntamas svilancio tepalo kvapas.Tepalai keisti greiciu dezej neseniai.kas galetu buti?

  Patinka

 19. Justas sakė:

  Sveiki,
  Mazda 6 2008 2,0benzinas.
  Sustojus ir laikant stabdį ant D, juntama nemaža vibracija. Jeigu perjungiu ant N, vibracija maksimaliai sumažėja. Ar vertėtų sunerimti?
  Automobilio rida ~150k.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.